Výstupy z výzkumů i popis celkové problematiky rozdělené do tří částí – Progres, Cykličnost a Regres.
PROGRES
Rozumíme-li progresem pokrok nebo vzestup, pak v případě lidí bez domova je jakékoliv, byť elementární zlepšení jejich situace, něčím, co lze přirovnat k zázraku. Příčiny, proč se dostávají lidé na ulici, vysvětlujeme průběžně i v dalších sekcích jako je „Regres“ a „Cykličnost“. Šance na znovuzačlenění není příliš vysoká. A čím déle lidé na ulici zůstávají, tím je šance na jejich začlenění nižší a nižší. Rozhodující vliv na znovuzačlenění lidí bez domova má přístup organizací a lidí, kteří na ulici nepřebývají. Pokud pomoc většinová společnost nevytváří, jsou šance na opětovné začlenění do většinové společnosti prakticky nulové.
CYKLIČNOST
Existuje nezanedbatelné množství lidí, kteří uvízli na ubytovnách. To znamená, nežijí přímo na ulici, ale jsou vystavěni permanentní hrozbě, že by se tak mohlo stát. Ubytovny rovněž slouží i jako bariéra, z které se nemohou někteří dostat, i když ekonomické možnosti mají. Proč tomu tak je, vysvětlujeme nejen v této části, ale celou problematiku komplementárně doplňujeme i v částech „Progres“ a „Regres“.
REGRES
Propad jedince až na ulici, má své příčiny. Jaké to jsou, proč tomu tak je, vysvětlujeme v této části. Avšak, proč se dostávají lidé na ulici nebo proč jsou na ubytovnách, vysvětlujeme průběžně i v dalších sekcích jako je „Progres“ a „Cykličnost“.
Jak jsme si vedli?
16
Kapitol rozdělených do 3 částí
42
Interaktivních grafů
282
Respondentu z řad lidí bezdomova